Дніпрорудненська бібліотека сімейного читання. Офіційний сайт

Новини

Позакласне читання дітям 1 - 4 класів

Список літератури для учнів, що закінчили 1 клас

Українська література

1. Андрусяк І. «Зайчикова книжечка»

2. Буцень О. «Зараз», «Горобчик»

3. Будяк А. «Неболейка»

4. Вишня О. «Любіть книгу»

5. Голобородько В. «Віршів повна рукавичка»

6. Забіла Н. Казки

7. Ільченко О. «Пригоди динозавриків», »Мандрівка дощинки»,

«Де живуть тварини»

8. Коломієць Т. «Гарна хатка у курчатка»

9. Лущевська О. «Втеча»

10. Малкович І. «Останній розява»

11. Пантюк С. »Неслухняники»

12. Павленко О. «Абетка ярмарок»

13. Січовик І. «Весела грамота»

14. Сняданко Н. «Країна поламаних іграшок»

15. Українські народні казки

16. Чуб Н. «Поні, який хотів побачити море»

17. Ярмиш Ю. «Їжачок та соловейко»

18. Іваненко О. Казки

19. Павличко Д. «Пригоди кота Мартина»

20. Письменна Л. «Як у Чубасика сміх украли»

.

Світова література

1. Барто А. «Стихи детям»

2. Бианки В. Казки, «Лісова газета», «Синичкин календар»

3. Воронкова Л. «Грушевое яблочко», «Маша-растеряша», «Подружки идут в школу»

4. Кеннет Г. «Вітер у вербах»

5. Кіркегор О. «Отто-носоріг»

6. Мамин-Сибиряк «Аленушкины сказки»

7. Маршак С. «Сказка об умном мышонке», «Ось такий неуважний»

8. Маяковський В. «Що таке добре…»

9. Міхалков С. «Дядя Стьопа»

10. Носов М. «Пригоди Незнайка», «Живий капелюх», «Латка», «Карасик», «Вітя Малєєв в школі і вдома», «Фантазери»

11. Осеева В. «Волшебное слово», «Що легше?», «На ковзанці», «Погано», «Сині листя», «Сини»

12. Пантєлеєв Л. «Белочка и Тамарочка»

13. Паустовский К. «Кот-ворюга»

14. Перро Ш. «Казки матінки Гуски»

15. Пушкін А. С. Казки

16. Толстой А. «Золотий ключик, або пригоди Буратіно»

17. Толстой Л. «Филипок», «Три ведмедя», «Тетерев і лисиця», «Дівчинка і гриби», «Кісточка»

18. Ушинський К. «Чотири бажання», «Велетень і карлики», «Вчений ведмідь», «Лісовик», «Васька»

19. Харріс Д. «Казки дядечка Рімуса»

20. Чуковський К. «Лікар Айболить», «Муха-Цокотуха», «Телефон», «Тараканище», «Крадене сонце», «Мойдодир»

 

Список літератури для учнів, що закінчили 2 клас

 

Українська література

 

1. Українські народні казки, казки народів світу

2. Андрусяк І. «Стефа і її чакалка», «Три дні казки»

3. Бойко Г. «Гарні доні у Зими», «Билиці діда Гриця»

4. Вишня О. «Чудесні пташки», «Перша подорож», «Веселі артисти», «Федько», «Зошит»

5. Гуцало Є. «Прелюдія весни»

6. Денисенко Л. «Ліза та Цюця П.»

7. Донченко О. «Любима книжка», «Золоте яєчко», «Подорож до млина»

8. Нестайко В. серія «Лісова школа»

9. Павленко М. Серія «Домовичок»

10. Роздобудько І. «Коли оживають ляльки»

11. Симоненко В. «Подорож в країну Навпаки»

12. Трублаїні М. «Про дівчинку Наталочку та сріблясту рибку»

Світова література

 

1. Андерсен Г. К., Грімм Я. та В. Казки

2. Драгунський В. «Денискові розповіді», «Зачарована буква»

3. Заходер Б. Вірші і казки

4. Лагерлеф С. «Дивовижна мандрівка Нільса с дикими гусями»

5. Ларрі Я. «Незвичайні пригоди Каріка та Валі»

6. Ліндгрен А. «Карлсон, що живе на даху»

7. Маршак С. «Дванадцять мысяців»

8. Остер Г. «Шкідливі поради»

9. Розповіді про тварин (Біанкі, Пришвін, Соколов-Микитов, Житков, Астаф’єв)

10. Родарі Д. «Пригоди Цибулин

11. Топеліус З.«Казка про старого гнома»

12. Успенський Е. «Крокодил Гена і його друзі»

 

Список літератури для учнів, що закінчили 3 клас 

Українська література

1. Вороніна Л. «Прибулець з Країни нямликів», «Нямлик і балакуча квіточка»

2.Дерманський С. «Чудове чудовисько», »Пригоди Вужа Ониська»

3. Глібов Л. Байки

4. Гуцало Є. «Чорнобильська дівчина Калина»

5. Збанацький Ю. »Дике козеня», «Ласунка», «Розумний шпак», «Чого сміялися рибки»

6. Ільченко О. «Таємниці старої обсерваторії», «Птахи», «Риби», «Дерева»

7. Куфко Н., Шейко-Медведєва Н. П’єси – казки

8. Лапіна Л. «Дуже довга казка»

9. Нестайко В. «Одиниця з обманом», »Супер «Б» з фрикадельками»,

«Тореадори з Васюківки»

10. Павленко М. «Миколчині історії»

11. Покальчук О. «Як правильно сісти в куток»

12. Сингаївський М. «Подяка за хліб».

13. Слабошпицький М. «Яблуня при вікні», «Вчителька Яринка», «Юля і Жуля», «Риба від діда Остапа», «Ластівка», «Дерево на тротуарі»

14. Стельмах Я. «Найкращий намет»

15. Сухомлинський В. «Квітка сонця»

16. Трублаїні М. Збірки оповідань про Волоханя, «Мандри Закомарика»

17. Тютюнник Г. «Ласочка»

18. Українка Л. «Три метелики»

19.Чорний С. «Щоденник Фокса Міккі»

20. Яновський Ю. «Петрусь і Гапочка»

.

Світова література

1. Аксаков С. «Аленький цветочек»

2. Баррі Дж. «Пітер Пен та Венді»

3. Бжехва Я. «Академія пана Ляпки»

4. Велтистов Є. «Пригоди Електроніка»

5. Волков О. «Таємниця покинутого замку», «Чарівник смарагдового міста»

6. Гаршин В. «Жабка мандрівниця»

7. Гофман Т. «Лускунчик», «Прекрасне дитя», «Апельсинова принцеса»

8. Драгунский В. «Денискины рассказы»

9. Катаев В. «Квітка-семицвітка», «Дудочка та глечик»

10. Керн Л. Э. «Фердинанд Великолепный»

11. Крилов І. Байки

12. Крюгер М. «Голубая бусинка»

13. Лагерлеф З. «Дивовижна подорож Нільса Хольгерсона з дикими гусьми по Швеції»

14. Ліндгрен А. «Пеппі Довгапанчоха», «Пригоди Калле Блюмквіста»

15. Мілн А. «Вінні-Пух та всі-всі-всі»

16. Родарі Д. «Джельсоміно в країні брехунів»

17. Стронг Дж. «Гармидер у школі», «Ракета на чотирьох лапах»

18. Успенський Е. «Канікули в Простоквашино»

19. Чарська Л. «Нотатки маленької гімназистки»

20. Янсен Т. «Мумі Троль», «Капелюх чарівника»

Список літератури для учнів, що закінчили 4 клас

 

Українська література

1. Українські народні міфи, легенди

2. Літописні оповіді: «Три брати – Кий, Щек, Хорив і сестра їхня Либідь», «Святослав укладає мир з греками і повертається до Києва. Смерть Святослава», «Володимир вибирає віру», «Розгром Ярославом печенігів. Початок великого будівництва в Києві. Похвала книгам»

3. Буцень О. «Чому молоко стало смачним»

4. Васильченко С. «Приблуда»

5. Вінграновський М. «Сіроманець», «Первінка»

6. Винничук Ю. Казки

7. Вороніна Л. «Суперагент 000. Таємниця золотого кенгуру»

8. Гаврош О. «Пригоди тричі славного розбійника Пинті»

9. Гуцало Є. «Лось», «Зірка», «Чарівники», «Журавлі високі пролітають…»

10. Дереш Л. «Дивні дні Гані Грак»

11. Дерманський О. «Король Буків, або Таємниця Смарагдової книги»

12. Дяченко М. «Габріель і сталевий лісоруб»

13. Забіла Н. «Грудень, Січень, Лютий», «Рідний Київ»

14. Земляк В. «Тихоня»

15. Йогансен М. «Собака Джан»

16. Коваль А. «Сідаємо снідати»

17. Кононенко Є. «Неля, яка ходить по стелі»

18. Королів-Старий В. «Хуха-Моховинка», «Потерчата»

19. Костецький А. «Мої і твої таємниці», «Дракон Міні Макс», «Суперклей Христофора Тюлькіна»

20. Куліш П. «Циган»

21. Малик Володимир. «Князь Кий»

22. Малик Галина. «Незвичайні пригоди Алі в країні Недоладії», »Забавлянки», «Вуйко, йой і лишиня», «Злочинці з паралельного світу»

23. Нестайко В. «Найновіші пригоди Колька і Колючки», «Чудеса в гарбузяках», «Загадка старого клоуна», «Чарівний талісман», «Неймовірні детективи»

24. Олесь О. «Вишиває осінь по канві зеленій»

25. Павленко М. «Півтора бажання»

26. Підгірянка М. «Школа», «Ой, селом-селом»

27. Полонський Р. «Таємниця країни суниць»

28. Пчілка О. збірка «Годі, діточки, вам спать!»

29. Стельмах Я. «Як ми до Генки ходили», «Голодний, злий і дуже небезпечний»

30. Тютюнник Г. «Дивак», «Однокрил», «Нічний злодій»

31. Шевчук В. «Панна квітів»

32. Шейко-Медведева «Лисиця, що впала з неба»

 

Світова література

 

1. Бажов П. “Малахітова скринька», “Уральські сказання», “Срібне копитце», “Синюшчина криниця»

2. Баум Л. «Чарівник країни Оз»

3. Бессон Л. «Артур і мініпути»

4. Гераскіна Л. «В країні невивчених уроків»

5. Голіцин. С. «Сорок дослідників»

6. Дал Р. «Чарлі і шоколадна фабрика»

7. Касиль Л. «У класної дошки»

8. Кіплінг Р. «Мауглі», «Рікі-Тікі-Таві»

9. Кнутсон Є. «Пригоди Пеле Безхвостого»

10. Коллоді К. «Піноккіо»

11. Корінець Ю. «Там вдалині, за річкою»

12. Куликов Г. «Як я впливав на Сєвку»

13. Лагін Л. «Дідок Хоттабич»

14. Маар П. «Машина для здійснення бажань, або Суботик повертається в суботу»

15. Паустовський К. «Золотий лин», «Мещерська сторона» та ін.

16. Портер Е. «Полліанна»

17. Распе Е. «Пригоди барона Мюнхаузена»

18. Ролінг Дж. «Гаррі Поттер і філосьфський камінь», «Казки барда Бідля»

19. Сетон – Томпсон Е. «Оповідання про тварин», «Снап», «Лобо», Доміно»

20. Твен М. «Пригоди Тома Сойєра»

21. Толкін Д. Р. «Хоббіт»

22. Толстой О. «Дитинство Микити»

23. Уальд О. «Хлопчик – зірка», »Щасливий принц»

24. Шварц Є. "Казка про втрачений час"

 



Вівторок, 26 Травня 2020 11:47 | Переглядів: 212