Дніпрорудненська бібліотека сімейного читання

Дитяча творчість

Арт - терапія в бібліотеці

Не секрет, що дитинство - один із найважливіших етапів у житті людини. У цей період дитина активно пізнає навколишній світ, отримує перший досвід взаємодії з іншими людьми, намагається знайти своє місце серед них, вчиться жити у злагоді з самим собою та оточуючими і отримує перші елементарні знання.

Психіка дитини дуже вразлива і потребує дбайливого до себе ставлення, адже малюк тільки починає пізнавати самого себе і світ навколо. І на своєму шляху діти часто стикаються з серйозними труднощами у спілкуванні: у сім'ї, в дитячому садку, в школі, а буває і наодинці з самими собою. Дорослі дуже хочуть їм допомогти, але часто не знають як: переконання і моралі не допомагають, а сам малюк не може нічого пояснити. У таких випадках допомогти може арт - терапія.

Арт - терапія - являє собою методику лікування і розвитку за допомогою творчості, частіше художньої. Крім усього іншого, арт - терапія - прекрасний спосіб безболісно для інших висловити свої емоції і почуття.

Дитяча арт - терапія - це простий і ефективний спосіб психологічної допомоги дитині, що базується на творчості та грі, і найбільш м'який метод контакту з важкими проблемами. Основна мета арт - терапії полягає в гармонізації розвитку особистості через розвиток здатності до самовираження і самопізнання, розуміння своєї неповторності та індивідуальності. Тобто арт - терапія ненав'язливо зцілює психіку дитини, знайомить її з навколишнім світом, що дозволяє побачити світ навколо себе прекрасним і гостинним, допомагає зробити цей процес радісним, цікавим, успішним, індивідуальним для кожного.

Тому ми для своїх читачів запровадили в бібліотеці щосуботи проведення майстер - класів з різних технік рукоділля.